Lag 5

 

Välkommen till arbetslag 5

Arbetslag 5 finns i A-huset, i arbetslag 5 finns 5a, 5b, 5c och 5d

Idrottsbloggen är uppdaterad! Klicka på länken för att komma dit; http://solhemidrott.blogspot.se/

Vi påmminner alla vårdnadshavare i år 5 att svara på den enkät som ni fått mailade till er från CMA Research. Enkäten ska vara besvarad senast den 20/10.

Kolla gärna av era barn igen! Trots avlusningshelg har det upptäckts nya löss!

Läxhjälpen kommer att vara på måndagar mellan kl 15.00-16.30 i Gröna rummet, med start måndagen den 11/9. Varmt välkommen!

Välkommen att kika in på bloggen för ämnet Idrott och hälsa! Här finner ni en länk för att komma dit och till den terminsplanering som gäller; http://solhemidrott.blogspot.se/p/terminsplanering-ak-4-6.html 

Mentorer i lag 5  

Anders Friström
Johanna Thulén
Kristoffer Karnik
Mikael Ohlsson 
Sara Tobiasson  
Sofia Solman                       

anders.fristrom@stockholm.se
johanna.thulen@stockholm.se
kristoffer.karnik@stockholm.se
mikael.ohlsson@stockholm.se
sara.tobiasson@stockholm.se
sofia.solman@stockholm.se

Övriga undervisande lärare:

Sandra Hilberth (svenska, teknik)
Ginnie Taylor (engelska)
Jana Hautala (engelska)
Ulrika Ljungström (slöjd)
Klara Granat (slöjd)        
Lena Rigmar (bild)
Tina Nordén (musik)
Anna Lindgren Wahlgren (idrott)

 

sandra.hilberth@stockholm.se
ginnie.dahlin@stockholm.se
jana.hautala@stockholm.se
ulrika.ljungstrom@stockholm.se
klara.granat@stockholm.se
lena.ringmar@stockholm.se
christina.norden@stockholm.se
anna.lindgren@stockholm.se

Solhemskolans exp.: 08-508 412 81 Tel klubben 08-50841272

 

 

Dela:
Kategorier: