Lag 5

 

Välkommen till arbetslag 5

Arbetslag 5 finns i A-huset, i arbetslag 5 finns 5a, 5b, 5c och 5d 

Simning vecka 10, 11, 12. 5c simmar på måndagar, 5a och 5d simmar på tisdagar, 5b simmar på fredagar. Kika gärna in på idrottsbloggen för simschema samt annan information; http://solhemidrott.blogspot.se/

Läxhjälp är på måndagar mellan kl 15.00-16.30 i Gröna rummet.
Varmt välkommen!

Mentorer i lag 5  

Anders Friström
Johanna Thulén
Kristoffer Karnik (Föräldraledig VT-18)
Mikael Ohlsson 
Sara Tobiasson  
Sofia Solman
Anders Martin                      

anders.fristrom@stockholm.se
johanna.thulen@stockholm.se
kristoffer.karnik@stockholm.se
mikael.ohlsson@stockholm.se
sara.tobiasson@stockholm.se
sofia.solman@stockholm.se
anders.martin@extern.stockholm.se

Övriga undervisande lärare:

Sandra Hilberth (svenska, teknik)
Ginnie Taylor (engelska)
Jana Hautala (engelska)
Ulrika Ljungström (slöjd)
Klara Granat (slöjd)        
Lena Rigmar (bild)
Tina Nordén (musik)
Anna Lindgren Wahlgren (idrott)
Tomas Olofsson (idrott)

 

sandra.hilberth@stockholm.se
ginnie.dahlin@stockholm.se
jana.hautala@stockholm.se
ulrika.ljungstrom@stockholm.se
klara.granat@stockholm.se
lena.ringmar@stockholm.se
christina.norden@stockholm.se
anna.lindgren@stockholm.se
tomas.olofsson@extern.stockholm.se

Solhemskolans exp.: 08-508 412 81 Tel klubben 08-50841272

 

 

Dela:
Kategorier: