Lag 6

Välkommen till lag 6!

Arbetslag 6 består av 6a, 6b, 6c och 6d. Våra klassrum är på första våningen i A-huset.

 

Varmt välkomna till ett nytt läsår! Skolan börjar måndagen den 20 augusti klockan 9.00 och slutar 14.00. Medtag skolväskan, vi ses i våra hemklassrum!

Vi påminner er vårdnadshavare att gå in i "min barnomsorg" och uppdatera era adress- och telefonuppgifter.

Föräldramöte: tisdagen den 4 september klockan 18.30 i musiksalen (A-huset) på Solhemsskolan.

Utvecklingssamtalsdag: tisdagen den 11 september (ordinarie undervisning inställd denna dag).

Mentorer i arbetslag 6

Anders Friström (AFR) anders.fristrom@stockholm.se
Johanna Thulén (JTH) johanna.thulen@stockholm.se
Kristoffer Karnik (KKA) kristoffer.karnik@stockholm.se
Mikael Ohlsson (MOH) mikael.ohlsson@stockholm.se
Sara Tobiasson (ST) sara.tobiasson@stockholm.se
Sofia Solman (SSO) sofia.solman@stockholm.se

Övriga undervisande lärare

Sandra Hilberth (SHI) sandra.hilberth@stockholm.se
Ginnie Taylor (GDA) ginnie.dahlin@stockholm.se
Klara Granat (KGR) klara.granat@stockholm.se
Lena Rigmar (LRI) lena.ringmar@stockholm.se
Tina Nordén (TN) christina.norden@stockholm.se
Anna Lindgren Wahlgren (ALW) anna.lindgren@stockholm.se

Solhemskolans exp.: 08-508 412 81

Klubben: 08-508 412 72

Dela:
Kategorier: